17 C
Brno
Úterý, 6 června, 2023
- Reklama -časopis
DomůPro ženyTarotové karty jsou nejoblíbenější formou věštění

Tarotové karty jsou nejoblíbenější formou věštění

Tarotové karty jsou pravděpodobně nejoblíbenější formou věštění v moderním pohanském světě a lze z nich odvodit mnoho názvů tarotových karet.

Tarotové karty byly vynalezeny ve středověké Itálii jako běžný balíček hracích karet. Není tedy asi překvapivé, že původní ikonografie byla mnohem katoličtější než dnes. 

S mystikou nebo okultismem se začaly skutečně spojovat až v roce 1700. Hlavní arkána má 22 karet a původně se jí říkalo trumfy, protože se používala při hazardních hrách. 

Menší arkána vypadá mnohem více jako běžný balíček hracích karet, jen místo holí, kár, srdcí a piků jsou zde poháry, hůlky, pentakly a meče. Každá karta má piktogram, který představuje určitý pojem.

Je mýtem, že pohané používají tarotové karty k „vidění budoucnosti“ v pravém slova smyslu. Většina lidí, kteří provádějí výklady, vám řekne, že tarotové karty ukazují síly, které působí ve vašem životě, a pomáhají vám zjistit, jaké by měly být vaše další kroky.

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o tom, co to je esoterika  nebo co a kdo je šaman a informace o pentagramu.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek